E-hulajnogi zamiast transportu publicznego

Do tej pory nie ma w kraju pełnej jasności w kwestii używania elektrycznych hulajnóg, ale poseł z Dublina, ma w tej kwestii swoje przemyślenia i chciałby, zastąpić miejski transport publiczny, właśnie nimi.

Dlatego poseł John Lahart wezwał do wprowadzenia schematu elektrycznych hulajnóg dla Dublina, co ujawnił w swoim oświadczeniu.


Poseł Fianna Fáil wybrany z okręgu południowo-zachodniego Dublina John Lahart wezwał do wprowadzenia stołecznego programu e-hulajnóg, aby umożliwić ludziom alternatywną metodę transportu. TD Lahart chce, aby w całym mieście pojawiły się stacje skuterów elektrycznych, jak pojawiły się w mieście na przykład stacje rowerowe.

Poseł John Lahart:

– Teraz jest idealny czas na przyjęcie przepisów dotyczących elektrycznych hulajnóg w Dublinie. Ludziom zaleca się unikanie transportu publicznego, jeśli to możliwe, więc dlaczego nie rozważyć wprowadzenia alternatywnego środka transportu. Władze lokalne powinny współpracować z prywatnymi dostawcami, aby opracować taki sam schemat, jak rowery w Dublinie. Nadszedł czas na wprowadzenie alternatywnych środków transportu. Wiele osób obawia się korzystania z transportu publicznego, a hulajnoga elektryczna jest wydajnym środkiem transportu po mieście. Chciałbym zobaczyć, czy hulajnogi są odpowiednio uregulowane, jeśli chodzi o prędkość, i włączony GPS. Wzywam ministra transportu do pełnego zaangażowania się w wypracowanie wraz z władzami lokalnymi programu, który będzie odpowiadał zapotrzebowaniu na alternatywne metody transportu. Odbyły się publiczne konsultacje w sprawie skuterów i nie poznaliśmy jeszcze ich wyniku, ale nalegam, aby Departament Transportu miał otwarty umysł, jeśli chodzi o elektryczne hulajnogi. Coraz więcej osób zaczyna ich używać, jako sposobu na dotarcie do pracy i z powrotem. Biorąc pod uwagę obecne środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa w całym kraju, naprawdę musimy poważnie przeanalizować trwałe środki do korzystania z elektrycznych hulajnóg w mieście.

*

Szanowny Panie pośle,

Po co to? Odnoszę wrażenie, że elektryczne hulajnogi, są na tyle tanim sprzętem, aby każdy, kto tylko zapragnie taką mieć, mógł zakupić ją samodzielnie. W kraju potrzebne są natomiast jasne przepisy w tej kwestii, czyli użytkowania e-hulajnóg. Nic poza tym. Gwoli ścisłości e-hulajnogę, można kupić, nawet w Irlandii, już za około 300 €, więc przyjmijmy, że nie jest to wygórowana cena.

Jest jeszcze jedna możliwość, więc może trzeba wesprzeć tę “gałąź” wytwórczości.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail   

Polska-IE: Udostępnij
Zdrowie mężczyzn j
Marny wynik Gardy. O