E-hulajnogi będą niebawem legalne

Nowe przepisy dotyczące e-hulajnóg będą miały pozytywny wpływ na rozwój kraju, osób dojeżdżających do pracy i dobrze wpłyną na działania na rzecz klimatu.

Nowe przepisy dotyczące e-hulajnóg to pozytywny krok dla osób dojeżdżających do pracy i dla naszej walki ze zmianami klimatycznymi, powiedział poseł Fine Gael.

Alan Farrell z okręgu wyborczego Dublin Fingal skomentował słowa ministra środowiska, klimatu i komunikacji Eamona Ryana, który stwierdził w Dáil, że nowa ustawa o przepisach różnych, dotyczyć będzie również e-hulajnóg.

Poseł Farrell powiedział:

– Z zadowoleniem przyjmuję wiadomość, że minister Ryan planuje w najbliższych tygodniach wprowadzić ustawę o przepisach różnych, która zajmie się pilną potrzebą ustawodawstwa w odniesieniu do elektrycznych hulajnóg. Uregulowanie tych pojazdów, których jest już wiele na naszych ulicach, zapewni nowoczesne i zrównoważone opcje transportu dla osób podróżujących z punktu A do punktu B. Pracowałem w tym zakresie nad ustawą, która ma na celu ustanowienie przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych i uregulowanie przepisów dotyczących rowerów elektrycznych. Chociaż nie zostało to uwzględnione w zimowym programie legislacyjnym, cieszę się, że moja praca oraz praca innych członków Oireachtas, w tym byłego posła Fine Gael Noela Rocka, przyczyniła się do tego, że dotarliśmy do tego etapu, na którym rząd zapowiada nowe przepisy. Wiele krajów europejskich wprowadziło już przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych, ale zbyt długo omawiano te kwestia w Irlandii. Regulując te pojazdy, możemy uczynić je bezpieczniejszymi zarówno dla kierowców, jak i innych użytkowników dróg. Uważam, że zachęci to ludzi do rozważenia e-hulajnóg, jako opłacalnej opcji dojazdów do pracy, która pozwoli im zostawić samochody w domu. Może to odegrać znaczącą rolę w naszej ogólnej strategii działań na rzecz klimatu, obejmującej ambitne cele w zakresie redukcji emisji spalin. Ten i poprzedni rząd, zobowiązały się do stworzenia nowoczesnej sieci transportowej, która wspiera czyste sposoby poruszania się po naszych miastach. W budżecie na 2021 r. zapewniono znaczne fundusze na ulepszenie naszej sieci rowerowej, z której będą również korzystać e-hulajnogi zgodnie z przepisami w tej dziedzinie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rośnie poziom przem
Czy puby na święta
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian