Dziurawa kwarantanna – sarkastycznie

Powodów do zadowolenia nie ma w tej sprawie nikt, bo w równym stopniu rząd, jak i agencje nadzorujące hotelową kwarantannę.

Jak się okazało, co wiadomo z informacji przekazanych Departamentowi Zdrowia, od początku wprowadzenia kwarantanny w hotelach, a ta obowiązuje osoby przybywające z państw wciągniętych na czerwoną listę podróży, umknęło już 75 osób.

W tym zakresie można mieć wiele zastrzeżeń do irlandzkich wojaków, bo to oni odpowiedzialni są za bezpieczeństwo osób z systemu MHQ, czyli Obowiązkowej Kwarantanny Hotelowej, więc żołnierze, nie wykazali się odpowiednią czujnością, a wróg, czyli izolowani, wywiedli ich w pole, co potwierdza tylko powiedzenie, że ów, nie śpi.

Z 75 zwolenników wolności za cenę narażenia się na pościg, zaledwie 24 udało się pojmać i ponownie wtłoczyć do hoteli, więc powiedzmy sobie szczerze, wynik słabiutki. Co należy tutaj podkreślić, to Garda doprowadziła do schwytania ucieczkowiczów i dostarczyła ich do miejsc izolacji, by w taki sposób oddzielić te osoby od zdrowej tkanki społeczeństwa.

Najczarniejszym dla chroniących osoby na kwarantannie stał się mijający właśnie tydzień, bo w nim doszło do kilkunastu ucieczek.

Współprzewodnicząca Socjaldemokracji Catherine Murphy dziwi się takiemu postępowaniu osób poddanych izolacji, a jednocześnie stawia zarzuty osobom odpowiedzialnym za nadzorowanie procesu kwarantanny hotelowej, wskazując, iż protokoły bezpieczeństwa, nie działają prawidłowo.

*

To nie protokoły pilnują osadzonych na kwarantannie Szanowna Pani poseł.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Heineken chce walczy
Skandal goni skandal
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian