Dzisiaj otwarte zostaną centra handlowe

Zgodnie z wytycznymi rządu, już dzisiaj mogą zostać otwarte centra handlowe, ale te, by mogły działać, muszą stosować się do kilku ograniczeń.

Pierwotnie centra handlowe miały zostać otwarte 10 sierpnia, jednak za sprawą przyspieszenia faz odmrażania gospodarki, rząd zadecydował, że stanie się to szybciej, czyli właśnie dzisiaj. W centrach handlowych obowiązywać będą jednak zasady dystansu społecznego, wprowadzone zostaną środki zapobiegawcze w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a to będzie miało bezpośredni wpływ na klientów.

Kupujący nie będą mogli korzystać z miejsc, które do tej pory były strefami wypoczynku, a w centrach wyłączony zostanie dostęp do darmowego Internetu, by ograniczyć ówczesną społeczną rolę centrów handlowych i by stały się wyłącznie miejscami dokonywania zakupów.

Wytyczne dla centrów handlowych opracował the National Standards Authority of Ireland, wskazując jednocześnie, jak wyglądać ma działanie tych miejsc w kolejnych fazach odmrażania kraju. Co istotne, nie należy spodziewać się, że do końca roku znikną niektóre wprowadzone teraz ograniczenia, bo są one odpowiedzią na przypuszczalny powrót drugiej fali koronawirusowych zachorowań.

W przypadku centrów handlowych będziemy mieli do czynienia też z zaleceniem, by zakupów dokonywać sprawnie, ograniczyć ramy czasowe przebywania w nich, ale i pojawiać się w centrach handlowych bez dzieci. Możliwe jest również zwiększenie ilości godzin, w jakich otwarte będą centra handlowe, by zmniejszyć ilość klientów, oczekujących na wejście. Sugeruje się również wprowadzenie wzorem supermarketów, godzin dla klientów wrażliwych, więc godzin dla osób starszych i ze specjalnymi potrzebami.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij...
Niespokojna pogoda z
Brytyjskie wiernopod
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish