Dzisiaj jeszcze ciepło

Od jutra czeka nas niewielkie ochłodzenie, a i więcej opadów deszczu, jednak jak zapowiada Met Éireann, nie trzeba się ich specjalnie obawiać.

Dzisiaj występować będą pojedyncze ulewy, głównie w części zachodniej i północnej, ale temperatury będą wysokie, bo do 24 stopni Celsjusza. Wzrośnie jednocześnie siła wiatru, więc będzie umiarkowany do silnego, ale będzie to wiatr ciepły, gdyż z południa. Noc jeszcze ciepła z temperaturami od 11 do 13 stopni.

Jutro znacznie więcej deszczu, a poranne przelotne opady przerodzą się w opady ciągłe, jednak na takie warunki muszą być gotowi mieszkańcy zachodu i północy kraju. W centrum, na wschodzie i południu, deszcz przelotny. Temperatury maksymalne w sobotę od 14 do 17 stopni, a wiatr będzie umiarkowany i silny z zachodu. W nocy do 11 st. C.

Niedziela mokra z porywistym wiatrem, a najwięcej opadów w Connacht oraz Ulsterze. Na innych obszarach Irlandii deszcz pojawiać się będzie okresowo, a temperatury do 18 stopni Celsjusza.

Nieciekawie przedstawiają się prognozy na kolejny tydzień, bo ten prezentować się ma pogodową przeplatanką, z opadami deszczu, wiatrem i słońcem, ale i temperaturami w okolicach 20 stopni.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Puby na zapisy
Studio Dublin - 8:10
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish