Dzienne przypadki zakażeń wirusem mogą wkrótce wzrosnąć do 1000

Urzędniczka w Departamencie Premiera powiedziała, iż rząd jest pełen obaw o rozwój koronawirusa na wyspie, a dodała, że przypadków może być z każdym tygodniem więcej.

Rząd spodziewa się, mówiła Liz Canavan z Department of the Taoiseach, iż już za kilka tygodni, możemy być świadkami ogromnego wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2, o ile postęp rozwoju wirusa, iść będzie tak, jak dzieje się to do tej pory. Pani Canavan dodała, że 1000 przypadków zakażeń dziennie, może stać się niestety normą, więc ważne jest, by podjąć wysiłki i próbować nie dopuścić, do takiej sytuacji.

Liz Canavan skupiła się też na Dublinie, który wg jej słów, „znajduje się w niezwykle krytycznym momencie”, a 60% dziennych zakażeń, jakie odnotowuje się w Irlandii, pochodzi z hrabstwa Dublin.

Asystentka sekretarza generalnego w Department of the Taoiseach Liz Canavan dodaje, że wprowadzanie wyższych stopni ograniczeń, będzie wtedy konieczne, ale decyzje, podejmowane będą po dogłębnej analizie. Gabinet ma też bardzo ostrożnie podchodzić do wprowadzania wyższych niż trzeci poziom ograniczeń, bo czwarty, spowoduje wiele perturbacji na poziomie hrabstw, a tym, właściwie odbierze się możliwość prawidłowego ich funkcjonowania, co z kolei może wpływać na cały kraj.

Bogdan Feręc

Źr: Department of the Taoiseach

Polska-IE: Udostępnij
Opłaty za wodę kol
Tych klientów nie o
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian