Dzień wolny dla rodziców

Władze lokalne wezwały pracodawców z regionów, gdzie wprowadzono najwyższe poziomy ostrzeżeń pogodowych, aby zezwoliły rodzicom na pozostanie z dziećmi w domach.

W 12 miejscach w całym kraju obowiązuje czerwony i pomarańczowy alert pogodowy, a wprowadzony został ze względu na burzę huraganową Barra. Dlatego zadecydowano, że w Cork, Kerry, Clare, Galway, Mayo, Limerick, Waterford, Wexford, Wicklow, Dublinie, East Meath i Louth żłobki, przedszkola, szkoły i niektóre uczelnie wyższe, będą dzisiaj zamknięte.

To z kolei powoduje problemy z opieką nad dziećmi, które pozostawać będą w domach, a lokalni włodarze miast, zwrócili się do pracodawców, by z tego powodu, udzielili dnia wolnego rodzicom i opiekunom, którzy będą musieli zająć się swoimi pociechami.

Ważne jest, iż apel, nie jest wymogiem, o ile na jakimś obszarze, nie jest wprowadzony najwyższy poziom ostrzeżenia pogodowego, jednak władze miast, powiatów i hrabstw, liczą na wyrozumiałość przedsiębiorców.

Zgodnie z oczekiwaniami Met Éireann, jutro pogoda powinna się już uspokoić i zarówno dzieci, jaki i ich rodzice, będą mogli wrócić do normalnych zajęć.

Bogdan Feręc

Źr: Władze loklane

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czerwony Alert – Z
Zagrożenie brakiem
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська