Dzień święty…, święcić

Tak właśnie się stało i uświęciłem poszukiwaniami, których owocem jest całkiem ciekawa strona zakupowa.

Od jakiegoś czasu zakupy internetowe w Wielkiej Brytanii, stały się loterią, bo albo przyjdzie o czasie, albo nie, nie wiadomo niekiedy, jakiej wysokości naliczone będzie cło, a to, może być na tyle wysokie, że zakup stanie się nieopłacalny. Irlandzki handel nadal nie oferuje wszystkiego, czego może oczekiwać mieszkaniec wyspy, a to oznacza, że czasami, trzeba wesprzeć się zakupami w sieci.

Brexit, który wprowadził zamieszanie wśród kupujących, też może być inspirujący, bo zmusza do wysiłku i szperania w czeluściach sieci.

Okazało się, że muszę wymienić pewne sprzęty codziennego użytku, bo się już zużyły, więc zasiadając przed komputerem, wchodziłem na użytkowane do tej pory strony. Tu jednak okazywało się, że albo potrzebne mi utensylia AGD są w mojej ocenie zbyt drogie, albo nie takie, jak sobie wymarzyłem. Jako sprawny użytkownik Internetu, poszedłem w innym kierunku i wpisując w wyszukiwarkę hasła, te, kończyłem „.eu” i pojawiło się mrowie sklepów internetowych. Jeden z nich przykuł moją uwagę, bo oferował akurat to, czego potrzebowałem, więc zacząłem eksplorować tenże. Oczom moim ukazały się sprzęty dobrej jakości, w rozsądnej cenie, a jak zapewnia właściciel sklepu, nie muszę się martwić o dostawę, bo tę gwarantuje zrealizować w 5 dni roboczych. Zobaczymy.

Co istotne, nabyłem drogą kupna dwa sprzęty, płacąc, uiściłem też opłatę za przewóz z Holandii do Irlandii, a koszt przesyłki wyniósł 4,99 €, przy ogólnej kwocie zakupu 187,10 €.

Przyzwyczajony do tempa działania sklepów brytyjskich, oczekiwałem na potwierdzenie zakupu, to nadeszło, ale co jeszcze ciekawsze, po kilku godzinach, pojawiła się też informacja, co akurat mnie zaskoczyło, że paczka została przygotowana i odebrana przez kuriera, więc jest już w drodze do Galway.

Jak się okazuje, teraz muszę tylko czekać na dostawę, a o ile ta będzie terminowa, z całą pewnością z tym właśnie sklepem, zwiążę się na dłużej. Nie podam oczywiście adresu sklepu, ale zachęcam, do poszukiwania alternatyw zakupowych, o ile ktoś jest zainteresowany kupowaniem przez Internet, a Wielka Brytania z ich propozycjami, stała się dnia niego mało atrakcyjna.

Bogdan Feręc

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
5 marca nie będzie
Najgorszy rok w hist
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian