Dzień Świętego Patryka odwrotnie

Tradycją zapoczątkowaną przez premiera Endę Kenny’ego stało się, że na Dzień Świętego Patryka, urzędujący szef rządu, udaje się do Waszyngtonu i tam, prezydentowi USA, wręcza misę z irlandzką koniczyną.

Tym razem może być inaczej, ponieważ znaleźliśmy się w odmiennej od normalnej sytuacji, a ta, wpływa na ilość turystów na wyspie. Poseł Fine Gael z Clare Joe Carey zaproponował, aby zmienić nieco kampanię marketingową i w przyszłym roku, zaprosić prezydenta USA, do Irlandii. O swoim pomyśle poseł poinformował Dáil, a znalazła się już całkiem duża ilość posłów, która przyklasnęła pomysłowi.

Poseł argumentował, iż wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych, niezależnie, kto nim zostanie, bo zbliżają się przecież wybory w USA, pomoże w promocji turystyki, a jednocześnie da doskonałą podstawę do rozmów gospodarczych.

Joe Carey sugerował też, iż o ile nie uda się zaprosić prezydenta USA na najbliższe święto patrona Irlandii, to mogłoby się to stać w 2022 roku, kiedy wyspa, obchodzić będzie rocznicę odzyskania niepodległości. Co istotne, zapraszanie ważnych osobistości na Dzień Świętego Patryka, miałoby także stać się stałą pozycją w kalendarzu imprez organizowanych w Irlandii, a i podnieść prestiż kraju.

Nie wiadomo jeszcze, jak ta sprawa się rozwinie, ale wypowiedzią posła zainteresowało się wiele grup, w tym branża turystyczna i hotelarska, które uważają ten pomysł za bardzo dobry i zapowiadają lobbing w tym zakresie.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Zdj: AFP

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Dublin zostanie odci
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian