Dzień Św. Patryka ’22 w Radiu Wnet

Powoli zapowiadam już kolejny dzień św. Patryka w sieci Radio Wnet (Białystok, Bydgoszcz, Kraków, Łódź, Warszawa, Wrocław i Szczecin, oraz Lublin).

Wzorem lat ubiegłych (m.in. dwudziestogodzinny blok, z pasmem wieczorno-nocnym z 17 marca 2019 roku) Studio 37 Dublin Radio Wnet, polska redakcja irlandzkiego radia Near FM, oraz redakcja Polska-IE z wybitnym udziałem Zielono mi. Ambasada Irlandii w Polsce, Fundacja Kultury Irlandzkiej z Kris Schramm i naszymi herosami pióra Małgorzata Goraj-Bryll i mistrzem Ernest Bryll przygotowuje specjalny dzień na naszej antenie.

A dziś przypomnienie Wigilijnego spotkania, jak zawsze niezwykłego, z pierwszym polskim ambasadorem RP w Republice Irlandii i mistrzem metafor Ernest Bryll.

*

Wstała czwórka Irlandczyków i jak zaśpiewali celtyckie kolędy w prawdziwym irlandzkim, to wszyscy oniemieli. Ale nasi się poderwali i mówią: „To my też zaśpiewamy!”. Dawno nikt tyle kolęd nie śpiewał!” – powiedział w wywiadzie Ernest Bryll, poeta i pierwszy ambasador RP w Republice Irlandii.

Zapraszam.

Tomasz Wybranowski

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Komisja mieszkaniowa
Studio Dublin – 14
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська