DZIELNICOWI ZAPOBIEGLI TRAGEDII

Dzielnicowi z VIII Komisariatu Policji w Łodzi podczas pełnienia służby, wyczuli, że z mieszkania znajdującego się w jednej z kamienic w dzielnicy Górna wydobywa się woń ulatniającego się gazu. Policjanci, wiedząc, że nie ma chwili do stracenia, podjęli natychmiastowe działania. Pozwoliło to uratować 70-letniego mężczyznę i wyeliminować niebezpieczeństwo grożące mieszkańcom kamienicy.

9 grudnia 2020 roku, funkcjonariusze z II Rewiru Dzielnicowych VIII Komisariatu KMP w Łodzi w czasie pełnienia służby, weszli do jednej z kamienic znajdujących się w okolicach ulicy Przybyszewskiego. Będąc na klatce schodowej budynku, funkcjonariusze wyczuli woń ulatniającego się gazu. Wiedząc, że zwiększony poziom oparów może spowodować niekontrolowany wybuch, policjanci pootwierali okna na klatce schodowej, a także powiadomili straż pożarną i pogotowie gazowe.

W tym samym czasie, próbując ostrzec mieszkańców przebywających w kamienicy, stróże prawa wyczuli, skąd wydobywa się gaz. Po wejściu do wytypowanego mieszkania zastali w nim 70-letniego mężczyznę, który miał trudności w samodzielnym poruszaniu się. Okazało się, że w jego lokalu znajdowała się nieszczelna butla gazowa, którą zakręcili policjanci.

Z uwagi na stan zdrowia mężczyzny na miejsce wezwana została karetka pogotowia. Budynek został również sprawdzony przez załogę straży pożarnej. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji policjanci zapobiegli tragedii.

(KWP w Łodzi/js)

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian