Dzieci nie wrócą we wrześniu do szkoły, o ile utrzymany zostanie dystans społeczny 2 metry

Irlandzka Narodowa Organizacja Nauczycieli (INTO) wyraziła opinię, iż niemożliwy będzie wrześniowy powrót dzieci do szkoły, jeżeli rząd utrzyma 2-metrowy dystans społeczny.

Fizycznie niemożliwe jest, by ta zasada przestrzegana była w szkołach, więc nie będzie też możliwości, żeby szkoły zostały otwarte bez łamania zasad określonych przez rząd”, twierdzi INTO. Jeżeli natomiast część dzieci powróci do klas, będą to niewielkie grupki, co z kolei zaburzy cały system nauczania, więc część uczniów i w przyszłym roku, nie będzie mogła w pełni korzystać z procesu edukacji.

Mówi się, że w takim przypadku, należy zapewnić uczniom dostęp do Internetu i komputerów, by mogły w sposób cyfrowy pobierać naukę.

Co ciekawe, Departament Edukacji zapewnia, że w ciągu dwóch tygodni, przedstawi plan ponownego otwarcia szkół, więc określi także zasady dystansu społecznego i innych działań placówek edukacyjnych, by zajęcia, mogły odbywać się w sposób bezpieczny dla uczniów i nauczycieli.

Na podstawie tej tylko zapowiedzi Ministerstwa Edukacji można uznać, że nauczyciele nieco przesadzają ze swoimi obawami, a i są lekko nadopiekuńczy, bo do września, powinny zniknąć wszelkie ograniczenia, a po ukonstytuowaniu się nowego rządu, dystans społeczny z całą pewnością zostanie zmniejszony, bo zwolennikiem takiego rozwiązania jest premier in spe Micheál Martin.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Education/INTO

Polska-IE: Udostępnij...
Pieniędzy na zasił
Lilu Radio Balkan WN
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish