Działa juz samoobsługowy portal Digital Covid Certificate

Z opóźnieniem, ale irlandzkie Ministerstwo Zdrowia uruchomiło stronę, na której można sprawdzić status swojego Certyfikatu Covid, ale i wnioskować o wprowadzenie zmian.

SELF-service  Digital Covid Certificate można znaleźć pod adresem https://covidcertificateportal.gov.ie/. W tym właśnie miejscu można po podaniu swoich danych osobowych uzyskać certyfikat, a ten uprawnia do podróżowania po Unii Europejskiej, ale i pozwala też wejść do wnętrza pubu lub restauracji.

Uruchomienie strony zbiegło się z krytyką rządu, który uruchomił tzw. covidową infolinię, ale ta, okazała się zbyt małej przepustowości, więc uzyskanie informacji, graniczyło z cudem. Obecnie wszelkie pytania kierować można za pośrednictwem wymienionej strony internetowej, a umożliwia ona m.in.:

– zażądać wprowadzenia zmian w otrzymanym już Cyfrowym Certyfikacie Covid

– poprosić o przesłanie certyfikatu Covid pocztą elektroniczną

– sprawdzić status swojego cyfrowego świadectwa szczepienia Covid, gdy jeszcze go nie otrzymano 

– żądać odzyskania certyfikatu

Departament Zdrowia informuje również, że wciąż stara się ulepszać dostępne usługi, które oferuje w ramach Digital Covid Certificate, a także zapowiada uruchomienie następnych kanałów informacyjnych, co będzie odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców Irlandii. Ministerstwo Zdrowia Podkreśla, że Karta Szczepienia, jaką otrzymuje się w chwili podania szczepionki, także jest ważnym dokumentem do korzystania z wielu usług, chociaż można się nią posługiwać tylko na terenie kraju.

Mieszkańcy Republiki Irlandii mogą też zadawać pytania dotyczące certyfikatu, na które odpowiedź otrzymają za pośrednictwem portalu internetowego lub dzwoniąc na infolinię Digital Covid Certificate pod numer 1800 807 008, lub +353 76 888 5513 w przypadku połączeń z zagranicy.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
HSE nie zna ilości
Welcome to the Weekl