Dystans powinien być zmniejszony do jednego metra

Irlandzka Konfederacja Biznesu i Pracodawców (IBEC) zwróciła się do gabinetu z oficjalnym wezwaniem, aby dystans społeczny, który wynosi obecnie dwa metry, skrócony został o połowę.

Apel IBEC nie jest wymysłem, nie jest też pozbawiony podstaw, ponieważ chodzi tutaj wyłącznie o wsparcie dla firm, głównie handlowych, które nie mogą obecnie wpuszczać większej ilości osób, ale i muszą separować osoby, oczekujące na wejście w kolejkach, a to w niektórych przypadkach wywołuje zmieszanie. IBEC zwrócił się też do rządu, aby zniósł zasadę 14-dniowej kwarantanny dla osób przybywających z zagranicy, gdyż ten środek wydaje się nadmiernym w stosunku do sytuacji, jaka panuje w samej Irlandii, jak i w innych państwach.

IBEC przedstawił swoje stanowisko przed Komisją Specjalną Oireachtas ds. Covid-19, która wysłuchał także innych ciał, w tym przedstawicieli Enterprise Ireland oraz Stowarzyszenia Małych i Średnich Pracodawców (ISME).

Właśnie szef ISME Neil McDonnell powiedział, że o ile rząd przygotował odpowiednie pakiety pomocowe dla dużych przedsiębiorstw i firm międzynarodowych, to mali i średni przedstawiciele biznesu, którzy dają zatrudnienie ponad 40-procentom ogółu zatrudnionych, pomijani są w planach rządu, więc i tutaj powinno się skierować poważne środki, by wesprzeć tę grupę pracodawców.

Neil McDonnell:

Rządzący uważają, że duży biznes jest dobry, a mały biznes zły. To nie jest tylko anegdota lub wymysł. Osobiście słyszałem, bo powiedział mi to starszy urzędnik związku zawodowego i starszy urzędnik państwowy…

Bogdan Feręc

Źr: Oireachtas TV

Polska-IE: Udostępnij...
Wybory Prezydenta RP
Irlandczyk szefem Ś
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish