Dwaj „piraci drogowi” za zbyt szybka jazdę „pożegnali się” z uprawnieniami do kierowania na 3 miesiące

139 km/h to prędkość jaką w terenie zabudowanym rozwinął jeden z kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia przez milickich policjantów. Drugi z nich jechał z prędkością 117 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Obaj będą musieli na 3 miesiące „rozstać się” ze swoimi uprawnieniami do kierowania. Funkcjonariusze ponownie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

W miejscowości Dziadkowo w powiecie milickim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego samochodem marki Volkswagen. 33-letni mieszkaniec gminy Cieszków w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 139 km/h, czyli aż o 89 km/h przekroczył dozwolony limit. Ponadto kierowca chwilę wcześniej wyprzedzał inny pojazd w miejscu, gdzie zakazują tego znaki drogowe. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie dokumentu prawa jazdy. W związku z ujawnionymi wykroczeniami funkcjonariusze wystosują wobec kierowcy wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto ponieważ 33-latek w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, policjanci niezwłocznie powiadomią o tym fakcie właściwego starostę, celem wydania przez niego decyzji o zatrzymaniu jego prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Tego samego dnia, lecz kilka godzin wcześniej, w Świętoszynie mundurowi zatrzymali innego kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się o wiele szybciej, niż pozwalają na to przepisy. 65-letni mieszkaniec Milicza, w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 40 km/h,  pędził swoim autem 117 km/h. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi. Ponadto stracił swoje prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że w sytuacji, gdy kierowca pomimo zatrzymania jego uprawnień zdecyduje się dalej jeździć, okres utraty prawa jazdy zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeśli mimo to osoba będzie nadal prowadzić auto, zostaną jej cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Ich odzyskanie w tym przypadku wiązać się będzie z koniecznością ponownego zdania egzaminu.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Miliczu

Podziel się:

Redaktor z Dublina:
Instytut Biznesu prz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn