Dwa razy „K”

W Irlandii wciąż bardzo popularna jest Katie Taylor – irlandzka pięściarka, mistrzyni olimpijska, wielokrotna mistrzyni świata oraz Europy amatorek w wadze lekkiej (60 kg).

Nie bez powodu… Kate jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek w historii boksu amatorskiego. Jest mistrzynią olimpijską z 2012 roku (Londyn), pięciokrotną mistrzynią świata, pięciokrotną triumfatorką mistrzostw Europy, a także czterokrotną mistrzynią Unii Europejskiej (2008–2011) w kategorii 60 kg.

Taylor urodziła się w Bray – mieście w hrabstwie Wicklow około 20 kilometrów na południe od Dublina. Dzisiaj po raz kolejny potwierdziło się, że ma godną następczynię (!) Gdy Katie w 2016 roku przeszła na zawodowstwo. Jej miejsce w boksie amatorskim zajęła Dublinerka Kellie Harrington, która w maju 2016 roku na mistrzostwach świata w Astanie zdobyła srebrny medal. Dwa lata później na mistrzostwach Europy w Sofii zdobyła brązowy medal w kategorii do 60 kg. W czerwcu 2019 roku zdobyła srebrny medal na igrzyskach europejskich w Mińsku. W finale nie podeszła do walki przeciwko Mirze Potkonen z powodu kontuzji ręki. Jej dobra pasja jednak dalej trwa…

Dzisiaj rano 31 letnia Kellie triumfowała w bokserskiej kategorii 60 kg. i zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio (!) W finale pokonała Brazylijkę Beatriz Ferrieirę 5:0 (!)To wielki sukces i powód do dumy dla wyspiarzy, którzy jak zwykle zareagowali „szaleńczą” radością.

Boję się pomyśleć co będzie się działo w Irlandii jak złota Kellie wróci do domu na Portland Row. w rodzinnym Dublinie… (!)Informacja w podobnym stylu rozeszła się błyskawicznie po całej wyspie…Więc jako ciekawostkę dodam, że sukces Kellie i wioślarzy – Fintan McCarthy i Paul O’Donovan, którzy również triumfowali w lekkiej podwójnej dwójce mężczyzn, zdobywając złoty medal. Doprowadził do sytuacji, która na zawsze zmieni historię – to pierwszy raz, kiedy Irlandia zdobyła dwa złote medale w dwóch różnych dyscyplinach sportowych na tych samych Igrzyskach Olimpijskich (!)

Przemysław Zbieroń

Zobaczcie radość Keille – TikTok w komentarzu>>> 😍

Fot. Google

Shamek w Dublinie – Radio PL

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Świadkowie upadku d
Należy znosić covi