Duża sieć kin, rozważa wprowadzenie seansów dla zaszczepionych

Grupa Omniplex prowadząca na wyspie ok. 30 kin zaproponowała, aby wprowadzić pokazy tylko dla osób zaszczepionych.

Nie oznacza to jednak, że tylko osoby po otrzymaniu szczepionki mogłyby uczęszczać do kin, kiedy te będą mogły być już otwarte, ponieważ kina, wyświetlać będą też seanse dla osób oczekujących na szczepienia. W tym przypadku, w salach kinowych, obowiązywać będzie dystans społeczny oraz inne ograniczenia wynikające z zarządzeń gabinetu. Osoby zaszczepione, również otrzymałyby poradę zachowania dużej ostrożności, ale jedynym ograniczenie w ich przypadku byłaby maseczka.

Propozycja zanana jest z Wielkiej Brytanii, gdzie kina mają otworzyć się 17 maja, a tamtejsza sieć kin Curzon, rozpoczęła już sprzedaż biletów dla osób zaszczepionych, które potwierdzą to otrzymanym zaświadczeniem.

Mark Anderson, który reprezentuje sieć Omniplex Cinema, stwierdził, że takie rozwiązanie, warte jest rozważenia, a dodał:

– Każdy będzie mógł chodzić do kina. Kiedy ponownie się otworzymy – kiedykolwiek nadejdzie taka data – będziemy podlegać ścisłym wytycznym dotyczącym dystansu społecznego. Ale jeśli istnieją inne zasady dystansowania społecznego dla osób, które zostały zaszczepione, oznacza to, że moglibyśmy wrócić do pełnych sal kinowych w bezpieczny sposób. Wszystko zależy od tego, czy osoby szczepione, nadal miałyby nakazany dystans społeczny. Jeśli nie będą musieli dystansować się społecznie, trzeba będzie rozważyć podjęcie ważnych decyzji biznesowych w kinach i innych zajęciach w pomieszczeniach.

Anderson dodał na koniec, że kina w Irlandii, również Grupy Omniplex, będą stosować się do wszystkich wytycznych, jakie wobec tych miejsc, wydadzą władze kraju.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian