Dunnes Stores rozwinie sprzedaż online i zwiększy zakres dostaw

Już w najbliższych tygodniach na irlandzkich ulicach pojawi się 70 dodatkowych samochodów, których właścicielem będzie irlandzki detalista Dunnes Stores.

Władze firmy podjęły decyzję, iż w obecnych czasach, należy rozwijać ofertę sprzedaży online, a to wymaga zwiększenia możliwości dostaw, co skłoniło sieć do zakupu samochodów dostawczych. Dunnes Stores chciałby też wstrząsnąć całym rynkiem dostaw zakupów do domów, więc być tym, który oferować będzie najszybsze i najwięcej dostaw, a wszystko jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, które mają być dla sieci szansą, na zapoznanie klientów z nowymi możliwościami sprzedawcy.

Dodatkowe samochody z logo Dunnes Stores pojawią się już w przyszłym miesiącu, a wszystkie realizować będą dostawy zakupionych w sklepach tej sieci towarów do domów klientów. W pierwszych dniach rozszerzania oferty dostaw, samochody Dunnesa, pojawią się na stołecznych ulicach, by w drugiej kolejności rozpocząć obsługę klientów z hrabstw ościennych i innych części Irlandii.

Co ciekawe, w Dublinie zmieni się sposób realizowania zamówień, bo samochody Dunnes Stores, nie będą odbierać towarów ze sklepów, które zlokalizowane są w różnych częściach miasta, a będą miały swoje specjalne centrum, w okolicy autostrady M50. Magazyn nazywany jest obecnie „ciemnym sklepem”, ponieważ będzie to wyłącznie centrum realizacji zamówień.

Wcześniej w Irlandii mogliśmy obserwować próby realizacji dostaw towarów zamówionych online przez tego sprzedawcę, a jak się okazuje, program odniósł sukces, wiec wszedł w fazę realizacji, a i może być rozwijany. Jest jeszcze jedna ciekawostka, bo w przypadku zamówień powyżej 50 €, co już było próbowane wcześniej, nie będzie opłaty w wysokości 3 €, jeżeli odległość od sklepu wynosiła mniej niż 10 km.

Dunnes Stores spodziewa się, że pięć samochodów, które realizowały zamówienia w ostatnim czasie, potrafiło dostarczyć 100 zamówień dziennie, to 70 obsłuży ich ponad 1000 każdego dnia pracy.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Irlandia ma dwa tygo
Zmiana opinii. Będz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian