Dublińskie ZOO powinno zostać ponownie otwarte

Dublińskie ZOO powinno zostać ponownie otwarte, ale w ograniczonym zakresie, aby zmniejszyć presję na parki publiczne, i aby ludzie mogli korzystać z większej liczby udogodnień na świeżym powietrzu, powiedziała senator Fine Gael.

Senator z Dublin West Emer Currie wezwała do ponownego otwarcia dublińskiego ZOO dla odwiedzających, ze ścisłą kontrolą, w celu zmniejszenia ryzyka przenoszenia Covid-19.

Senator Currie powiedziała:

– Chociaż wszyscy zgadzamy się, że ograniczenia, które obowiązują w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19 są konieczne, były one bardzo trudne dla ludzi w całym kraju. Są sposoby, dzięki którym możemy lepiej zmaksymalizować dostępną przestrzeń zewnętrzną, aby dać ludziom trochę luzu. Parki i obiekty w naszych pięciu kilometrach są pod silną presją, a więcej osób ćwiczy na świeżym powietrzu. Uważam, że ZOO w Dublinie powinno zostać ponownie otwarte, aby odciążyć zatłoczone parki i inne udogodnienia, dać ludziom tak potrzebną zmianę scenerii i pomóc im w utrzymaniu otwartości na biznes na dłuższą metę. Byliby w stanie kontrolować liczbę odwiedzających wchodzących do ich bram w sposób, w jaki parki publiczne nie mogą. Gdyby miało zostać ponownie otwarte, ZOO w Dublinie, powinno zamknąć swoje obiekty wewnętrzne, uruchomić system jednokierunkowy, odwiedzający mogliby wcześniej zarezerwować wycieczki i poinformować, że jest otwarte dla osób w dozwolonym promieniu podróży. Te kontrole zapewniłyby utrzymanie odpowiedniej przestrzeni między odwiedzającymi tak, aby przestrzegane były wymagania dotyczące zdrowia publicznego, a jednocześnie odwiedzający mogliby w pełni cieszyć się ogrodem zoologicznym. Wiemy, że te atrakcje walczyły, ponieważ pozostawały zamknięte przez większą część pandemii, a ponowne otwarcie w kontrolowany sposób mogłoby pomóc im odzyskać siły po trudnym roku. Rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc firmom i z zadowoleniem przyjmuję 3 miliony euro dofinansowania, które w grudniu przez mojego kolegę ministra O’Donovana przekazał na rzecz ogrodu zoologicznego w Dublinie i parku dzikiej przyrody Fota w grudniu, oprócz wsparcia udzielonego przez Departament Mieszkalnictwa, Samorządu i Dziedzictwa. Wiem, że musimy być konserwatywni, ale myślę, że tam, gdzie możemy okazywać współczucie, także powinniśmy być.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Puby chcą wiedzieć
Przegląd praw rodzi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian