Dubliński profesor chciałby ostrzejszych zasad dotyczących ochrony przed koronawirusem

Opinii w sprawie wirusa SARS-CoV-2 jest wiele, a i są takie, iż potrzebne są nam znacznie bardziej rygorystyczne covidowe zasady, aby uchronić się przed kolejną falą epidemii. Tomas Ryan z Trinity College w Dublinie mówi, że Irlandia może znaleźć się w sytuacji „całkiem podobnej do tego, jaka ma miejsce w Melbourne lub Aberdeen”. 

Ekspert ds. zdrowia uważa, iż problemem Australii stało się zbyt wczesne poluzowanie zasad, a konsekwencją jest nagły wzrost zakażeń, co może być obserwowane także w Irlandii.

Profesor nadzwyczajny Tomas Ryan jest też przekonany, iż o ile w kraju zanotowany zostanie wzrost zakażeń koronawirusem, powinno się natychmiast przywrócić środki izolacji i ograniczenia w poruszaniu, co pozwoli na ograniczenie wpływu wirusa na społeczeństwo. Profesor jest także przekonany, że zmiany powinny być wprowadzone, jako środek wyprzedzający, więc zanim sytuacja wymknie się spod kontroli i wtedy trzeba będzie ponownie unieruchomić większość, o ile nie cały kraj.

Profesor Tomas Ryan:

– Za kilka tygodni możemy znaleźć się w sytuacji bardzo podobnej do tej, która wydarzyła się w Melbourne czy Aberdeen, a nikt nie chce tego widzieć. Nawet po kilku następnych tygodniach względnego spokoju, kiedy rozpocznie się wrzesień, możemy zacząć borykać się z większymi wyzwaniami. Napotykamy je, gdy otwarte zostaną szkoły i otworzą się puby. Gdy nadejdzie zima i sezon grypowy, będziemy potrzebować bardziej solidnego systemu ochrony. Nie możemy po prostu chodzić po linie. Potrzebujemy odpowiednich barier ochronnych.

*

To dosyć jasne i ostre stanowisko w sprawie koronawirusowej ochrony, z całą pewnością wielu osobom się nie spodoba, ale kto teraz może powiedzieć z całą pewnością, czy rację mają ci, którzy twierdzą, iż ochrona tak, ale bez przesady, czy może ci, którzy chcą, aby pewne ograniczenia, widziane wcześniej, wróciły.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin chce pows
Zasiłki na powrót
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian