Dublińska Straż Pożarna w opłakanym stanie

Sinn Féin zgłasza wniosek o wsparcie dublińskiej Straży Pożarnej.

Poseł Sinn Féin z Dublin West Paul Donnelly zapowiedział, że partia złoży wniosek do Dáil o pilne wsparcie Dublin Fire Brigade.

We wniosku wzywa się rząd do pilnych działań w celu wyeliminowania niedoborów kadrowych i braku sprzętu zapewniającego bezpieczną działalność Straży Pożarnej w Dublinie.

Przemawiając w tej sprawie poseł Paul Donnelly powiedział:

– W przyszłym tygodniu wniosę do Dáil wniosek o wsparcie i pełne wykorzystanie zasobów dublińskiej Straży Pożarnej. Usługa znajduje się w krytycznym momencie z powodu niedoborów kadrowych i zasobów. Jest to niebezpieczne i niedopuszczalne. Usługa działa obecnie poniżej uzgodnionych bezpiecznych poziomów obsady i jest uzależniona od nadmiernego polegania na nadgodzinach personelu, aby osiągnąć dzienny poziom obsady przeciwpożarowej. Na wielu zmianach, poziomy personelu wymagane do pełnego zabezpieczenia przeciwpożarowego, były niedostępne. Nasza Straż Pożarna w całym kraju, wykonuje nieocenione usługi ratujące życie i chronią nasze społeczności. Z powodu braku inwestycji rządu, w tej służbie brakuje personelu, a pracownicy czują się wyczerpani i niezabezpieczeni. Mój wniosek wesprze społeczności i nasze służby przeciwpożarowe, zapewniając w pełni wyposażoną Straż Pożarną w Dublinie. Mój wniosek wzywa również do natychmiastowego zaplanowania dwóch cykli rekrutacyjnych, które odbywają się jeden po drugim, i zapewnienia wsparcia, aby zapobiec wypaleniu wśród pracowników. Wymaga to również, aby straż pożarna miała pełne zasoby, aby mogła kupować i konserwować wozy strażackie, niezbędne do świadczenia pełnych usług. Wzywam wszystkich posłów do wspierania społeczności, wsparcia naszych Straży Pożarnych na terenie kraju i poparcia wniosku Sinn Féin.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
„Znieść drakońs
Stopniowe wychodzeni
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська