Dublin zostanie odcięty na trzy tygodnie?

Coraz bliżej jest do decyzji o nałożeniu nowych ograniczeń na irlandzką stolicę, a dzieje się tak, ze względu na dużą ilość koronawirusowych zakażeń.

W najbliższych godzinach pojawią się zalecenia Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, a te, mogą być podstawą do wprowadzenia kwarantanny całego hrabstwa. W najgorszym scenariuszu aglomeracja dublińska, a nawet całe hrabstwo doczeka się zakazu wjazdu i wyjazdu, z jego terenu, a mieszkańcy, będą musieli stosować się do wielu dodatkowych nakazów.

Dublin nie jest ewenementem na wyspie, bo podobne sugestie pojawiają się w stosunku do Louth, Waterford i Donegal, gdzie w ostatnich dniach, ilość zakażeń wirusem SARS-CoV-2, także wzrasta.

Wracając jednak do samego Dublina, w tej sprawie wypowiedział się były minister zdrowia, a obecnie pełniący obowiązki ministra szkolnictwa wyższego Simon Harris, który stwierdził, że hrabstwo Dublin, straciło już pięć dni, by powstrzymać rozwój Covid-19. Tym samym minister Harris jest zwolennikiem podniesienia poziomu ograniczeń w stolicy, by powstrzymać rozwój wirusa, a nie jest osamotniony w tej opinii, bo dołączyło do niego także kilku innych szefów resortów.

Przed wprowadzeniem blokady powstrzymuje się jeszcze premier Micheál Martin, który chciałby uniknąć zamykania tego hrabstwa, ale jak sam powiedział, może być to konieczne. Martin dodał również, że ostateczna decyzja zapadnie dzisiaj, więc w godzinach popołudniowych dowiemy się, jakie dodatkowe obostrzenia obowiązywać będą w hrabstwie Dublin, a i jak długo przyjdzie dublińczykom zmagać się z nakazami i zakazami.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: The Times/Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Dzień Świętego Pa
Zrobiliśmy już mil
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian