Dublin jednym z najbardziej atrakcyjnych miast do życia [VIDEO]

Irlandzka stolica poprawiła swoją pozycję w rankingu The Economist, który określa miasta najlepiej nadające się do zamieszkania/życia.

Pierwsza lokata przypadła drugi rok z rzędu Wiedniowi, a miejsce drugie zajęło australijskie Melbourne. W pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych miast dominuje Australia i Kanada, które wprowadziły tam ogółem 3 miasta.

Dublin poprawił swoją pozycję od ubiegłego roku i z 41 lokaty, przesunął się na 37, a spowodowane jest to głównie z powodu poprawy dostępności do opieki zdrowotnej, przekonuje The Economist. Tutaj też miała nastąpić największa od ubiegłego roku poprawa, bo Dublin zebrał 91,7 punktu, na 100 możliwych. W ubiegłym roku opiekę zdrowotną stolicy Irlandii oceniono na 87,5 punktu, więc wzrost jest wyraźny.

Podobnie jest pod względem stabilizacji i innych wskaźników, bo ogółem stolica tego deszczowego kraju zebrała pod wieloma względami oceny przekraczające 90 punktów.

W indeksie oceniano łącznie 140 miast na całym świecie, więc 37 pozycja Dublina, może cieszyć, a pod uwagę w całym badaniu brano też stabilność, opiekę zdrowotną, kulturę i środowisko, edukację i infrastrukturę.

Bogdan Feręc

Źr: The Economist

Polska-IE
Czy będzie nowy pod
Wrześniowy strajk w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish