Dublin Airport – Odrodzenie

Na dublińskim lotnisku tablice odlotów i przylotów przestały straszyć pustką, a władze tego lotniska mają nadzieję, że z każdym tygodniem lotów będzie przybywać.

Raczej słaba, jak na lipiec w Irlandii pogoda, zachęca mieszkańców wyspy do podróży zagranicznych, a widać to m.in. w ilości rezerwacji na dostępne loty. Większość przewoźników lotniczych informuje, przede wszystkim tych tańszych i krótkodystansowych, że rośnie ilość sprzedawanych biletów, więc i wypełniają się samoloty.

Jeszcze w poniedziałek lotnisko w Dublinie zanotowało zaledwie 100 operacji lotniczych, więc startów i lądowań, ale już wczoraj było ich ponad 200. To jednak tylko niewielka część, jaka przeprowadzona została w tym samym czasie w roku ubiegłym, bo wtedy zrealizowano niewiele poniżej 800 operacji.

Wracając do poniedziałku, to wtedy na płycie Dublin Airport stopę postawiło ok. 4000 pasażerów, natomiast rok wcześniej tego samego dnia, było ich 116 000. W środę dubliński port lotniczy odnotował znaczący wzrost ilości pasażerów przylatujących na wyspę i linie lotnicze przywiozły do Irlandii ponad 8000 osób.

Władze DAA mówią, że do powrotu do pełni życia lotnisko dopiero się przygotowuje, a i ma nadzieję, że już w sierpniu, o ile nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, terminale wypełnią się podróżnymi.

Bogdan Feręc

Źr: DAA

Polska-IE: Udostępnij...
Polish Embassy Dubli
Ponad milion osób k
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish