Drugi tydzień ze spadkiem pobierających zasiłki

Departament Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej przedstawił dane o spadku ilości osób bezrobotnych, które zakończyły pobieranie the Pandemic Unemployment Payment (PUP).

Wg urzędników z Ministerstwa Ochrony Socjalnej w tym tygodniu o 4000 mniej osób otrzyma zasiłek pandemiczny, natomiast ilość osób pobierających tę zapomogę wynosi 585 000. Departament Zatrudnienia i Ochrony Socjalnej wyda na zasiłki pandemiczne w tym tygodniu 201,8 mln €.

Aktualnie najwięcej osób pobiera PUP w Dublinie, następne są Cork i Galway. W tym tygodniu 7000 osób otrzyma zasiłek pandemiczny po raz pierwszy.

Ministerstwo Zatrudnienia spodziewa się, że dane za ten tydzień wyglądać będą całkiem inaczej, a stanie się tak po zniesieniu części ograniczeń, więc wiąże się to z powrotem wielu osób do pracy. Tym samym w przyszłym tygodniu ilość osób korzystających z zasiłku pandemicznego w wysokości 350 € może się wyraźnie zmniejszyć. Jednocześnie urzędnicy Departamentu zatrudnienia są przekonani, iż wzrośnie ilość firm, które korzystać będą z rządowych dopłat do wynagrodzeń pracowniczych.

Osoby powracające do pracy powinny zgłosić, iż ponownie zostały zatrudnione i wysłać aplikację do Social Welfare, a w tej poinformować o zakończeniu pobierania zasiłku pandemicznego. W przypadku niejasności z urzędnikami można kontaktować się telefonicznie pod numerem infolinii 1890 800 024 w godzinach od 9:00 do 17:00.

Bogdan Feręc

Źr: DEASP

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish