Drugi poziom nie dla wszystkich?

Wiceminister w Departamencie Rolnictwa senator Pippa Hackett powiedziała dzisiaj, iż nie powinniśmy spodziewać się, że wszystkie rejony kraju będą cieszyć się z niskiego poziomu ograniczeń.

Minister Hackett dodała jednak, iż rząd postara się, aby te święta wyglądały na normalne, jednak nikt nie powinien zapominać, że do takich należeć nie będą. Nie należy spodziewać się również dłuższego obniżenia poziomu ograniczeń, który pozwoli na swobodne podróżowanie po kraju i odwiedziny rodzin oraz przyjaciół, bo ten okres może być bardzo krótki i raczej nie będą to dwa tygodnie. W związku z tym, pod znakiem zapytania staje możliwość pełnego uruchomienia handlu detalicznego, głównie pubów i restauracji.

Minister stanu w Departamencie Rolnictwa, która odpowiedzialna jest za użytkowanie gruntów i za sprawy związane z różnorodnością biologiczną Pippa Hackett stwierdziła także, iż w rządzie wciąż trwają dyskusje, jak powinny wyglądać w najbliższym czasie poziomy ograniczeń, a wszystko uzależnione będzie od ilości zakażeń w kraju. Wiceminister wezwała mieszkańców Irlandii, aby nadal stosowali się do wszelkich ograniczeń, co pozwoli na zmniejszenie ilości infekcji na poziomie krajowym.

W tym samym programie stacji RTÉ „The Week In Politics” pojawił się też przedstawiciel Sinn Féin, który zażądał, aby rząd poinformował przedstawicieli biznesu, jakie planuje zastosować środki w najbliższym czasie i jak wyglądać będzie przedświąteczny handel.

Rząd swoją decyzję o obniżeniu poziomu ograniczeń podejmie w nadchodzącym tygodniu, a jak zapowiedział premier Micheál Martin, oparta będzie ona na danych o ilości zakażeń i ogólnym stanie epidemiologicznym kraju.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Ulewny deszcz w ośm
Tomasz Wybranowski:
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian