Drugi Bieg Niepodległości – 11.11.2021

Już po raz drugi, polski klub Polish Runners Club Ireland* organizuje w listopadzie Bieg Niepodległości.

Niestety w związku z pandemią, i tym razem będzie to tylko bieg wirtualny. Każdy kto zgłosi chęć udziału w wydarzeniu, będzie musiał wybrać jeden z trzech dystansów i przebiec lub przemaszerować go w dowolnym dla siebie czasie i miejscu. Dostępne są trzy opcje: 1,111 metrów, 11.11km i 111.11km (dystans ten może być zaliczony jako suma kilku biegów w listopadzie). Każdy kto ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal i pin, specjalnie zaprojektowane na tą okazję przez Kazimierza Hałasę, klubowego grafika.

PRCI bardzo chętnie angażuje się w promocję a także organizację wydarzeń polonijnych. W roku 2018 klub wsparł Ambasadę RP przy promocji Biegu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, dwukrotnie wspierał Festival PolskaEire a także zorganizował bieg przyjaźni polsko-irlandzkiej. Angażuje się także w wydarzenia organizowane przez stronę irlandzką, m.in. jako wolontariusze podczas Dublin Marathon.

Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków klubu w organizację tych wydarzeń oraz udział w niezliczonej ilości biegów, klub i nasze koszulki są rozpoznawalne w całym kraju.

W ubiegłym roku własnymi siłami klub zorganizował i wypromował pierwszy Polish Independence RUN, który okazał się sukcesem. Blisko 100 Polaków i 30 Irlandczyków wzięło udział w biegu, a każdy uczestnik otrzymał wyjątkowy medal i koszulkę. Chcielibyśmy po raz kolejny zaprosić wszystkich Polaków mieszkających w Irlandii oraz Irlandczyków związanych na różny sposób z naszym krajem do uczestnictwa w drugim już biegu niepodległości.

Celem naszego przedsięwzięcia jest:

  • Promocja narodowego święta niepodległości Polski wśród Polonii i innych mieszkańców Irlandii,
  • Promowanie pamięci wybitnych Polaków,
  • Integracja społeczna poprzez umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniu wszystkim chętnym osobom,
  • Budowanie pozytywnego wizerunku Polonii wśród społeczności irlandzkiej.

*  Polish Runners Club Ireland (PRCI) nieoficjalnie działa od 2009 roku, a oficjalnie został zarejestrowany w roku 2018 i jest pierwszym, oraz jak dotąd jedynym, polonijnym klubem zrzeszonym w irlandzkim związku lekkiej atletyki (Athletic Association Ireland). Klub aktualnie zrzesza ponad 80 członków a ponad czterysta osób obserwuje klubowy fan-page na Facebooku. Z roku na rok klub powiększa się o nowych członków z terenu całej Irlandii oraz coraz częściej z Irlandii Północnej.

Link do bieżącej edycji biegu>>>

Wideo:

Polish Runners Club Ireland

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Varadkar widzi możl
Ryanair poprawia obs