Druga pełna blokada byłaby dla Irlandii katastrofą

Fachowcy z zakresu medycyny twierdzą, że kolejna pełna blokada kraju, będzie dla nas „absolutną katastrofą” i należy zrobić wszystko, aby tego uniknąć.

Słowa o katastrofie wypowiedział profesor Immunologii Eksperymentalnej w Trinity College w Dublinie Kingston Mills, który jest przekonany, że to od nas samych zależy, w jakim kierunku rozwijać się będzie kolejna ewentualna epidemia koronawirusa w Irlandii. Problemem będzie system opieki zdrowotnej, o ile nastąpi druga faza zachorowań, więc konieczna stanie się też prawdopodobnie pełna blokada Irlandii. Wg profesora Millsa, należy przyspieszyć działania w zakresie ochrony zdrowia publicznego, a jednocześnie w pełni kontrolować wprowadzone środki ochronne, czyli nadzorować w tym zakresie społeczeństwo.

Profesor Kingston Mills:

–  Jeśli wszyscy zastosują środki, które zostały wprowadzone, czyli noszenie masek na twarz w miejscach publicznych, czy to w supermarkecie, czy w transporcie publicznym, co jest niezbędne, ponieważ to naprawdę pomaga zapobiec transmisji wirusa. Ważne są również inne środki, takie jak powstrzymanie się od imprez domowych, w których jest duża liczba ludzi oraz utrzymywanie dystansu w pubach i w restauracjach. To teraz leży w rękach ludzi. Konieczność powrotu do blokady… jest to nie do pomyślenia, to znaczy, że jest to miejsce, gdzie naprawdę nie chcemy wrócić. Dużo mówi się o wpływie na gospodarkę. Czy możesz sobie wyobrazić wpływ na gospodarkę, jeśli musimy przejść do drugiego zamknięcia? Więc to naprawdę jest w rękach opinii publicznej, musimy się w to zaangażować wszyscy, bo jeśli wpadniemy w drugą blokadę i będzie to absolutna katastrofa.

Słowa profesora wypowiedziane zostały w chwili, kiedy w Irlandii odnotowano wzrost ilości transmisji wirusa, więc wzrastającego zagrożenia, co w konsekwencji może doprowadzić do znacznego wzrostu zachorowań. Tego natomiast nie chcą ani naukowcy, ani lekarze, nie chce też tego rząd, a i z całą pewnością my, by ponownie dotknęłyby nas restrykcje, jakie obserwowane były od połowy marca.

Bogdan Feręc

Źr: Virgin Media News

Polska-IE: Udostępnij
Uzyskali to, co chci
Facebook to niebezpi