Drogi alkohol zmniejszy ilość chorób nim powodowanych

Minister zdrowia Stephen Donnelly chwali się, że Irlandia dołączyła do niewielkiej liczby krajów wprowadzających minimalne ceny alkoholu, twierdząc, że „zmniejszy to liczbę poważnych chorób i śmierci spowodowanych spożyciem alkoholu”.

Niewiele jest na to dowodów. W Szkocji minimalne ceny jednostkowe zostały wprowadzone w 2018 r., ale od tego czasu badania wykazały, że:

  • W (szpitalnych) oddziałach ratunkowych nie było dowodów na korzystny wpływ minimalnej ceny jednostkowej.
  • Nie było statystycznie istotnej zmiany w przestępczości, zaburzeniach i uciążliwościach związanych z alkoholem.

Istniały jednak pewne dowody na to, że osoby uzależnione od alkoholu ograniczają wydatki na inne wydatki na życie, aby wyżywić swój nałóg.

W Irlandii dodatkowe pieniądze uzyskane z wyższych cen trafią do sprzedawców, aby zrekompensować im brak sprzedaży. Tworzenie środków na inwestycje, np. jednostek detoksykacji, nie będzie jednak wydzielone ze wpływów z wyższych cen za alkohol.

Rzeczywistość jest taka, że ​​wiele osób wybiera się na alkoholowe wycieczki do Holyhead lub Newry.

Zamiast uderzać w biednych, przyzwoity rząd, ograniczyłby potęgę przemysłu alkoholowego, ograniczając jego zdolność sponsorowania i reklamowania. Rozpocząłby kampanię edukacyjną dotyczącą zdrowia publicznego w celu ograniczenia spożycia alkoholu i zainwestowałaby w łóżka detoksykacyjne dla tych, którzy chcą wyjść z nałogu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr:  People Before Profit

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
AIT Worldwide Logist
Liczby mówią: szal
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська