Dr Paul Reid chwali mieszkańców Irlandii

Program „Walk-in”, czyli szczepienie bez uprzedniej rejestracji, uznany został przez HSE za sukces, ponieważ korzysta z niego coraz więcej osób.

W poprzedni weekend, kiedy HSE wprowadziło możliwość zaszczepienia bez rejestracji, czyli każdego, kto pojawi się w centrum szczepień „z ulicy”, z takiej możliwości skorzystało ok. 5000 osób, co już wtedy, okrzyknięto wynikiem wręcz doskonałym. Inaczej było w ostatni weekend, kiedy to w centrach szczepień, pojawiło się już ponad 9000 osób, a te, wcześniej, w przeważającej większości, nie miały umówionego spotkania.

Komentując wyniki z minionej soboty oraz niedzieli, szef HSE dr Paul Reid stwierdził, że to pokazuje, iż mieszkańcy kraju, chcą się szczepić, a czekają jeszcze, ze względu na wyznaczenie im terminów. Część osób, jak powiedział dr Reid, podejmowała dopiero decyzje o poddaniu się szczepieniu, ale jak widać, i te osoby, zdecydowały się na szczepienie.

Dyrektor naczelny Health Service Executive, czyli Zarządu Służby Zdrowia powiedział również, że kraj, jest już teraz w ostatnim etapie masowych szczepień, więc ten, zakończony zostanie zgodnie z planem. HSE spodziewa się również, że do szczepienia w kraju, zgłosi się ogółem ponad 90% jego stałych mieszkańców, chociaż są to założenia optymistyczne, o czym wspominają dyrektorzy niektórych departamentów HSE.

Częściej mówi się, iż poziom zaszczepień w kraju, zamknie się kwotą w okolicach 87 – 89 procent zaszczepionej populacji, ale są też opinie, że dojdzie do 95%. Obecnie w kraju zaszczepionych w pełni jest 75% osób, co jest pewną niezgodnością ze wcześniej podawanymi danymi, bo mówiły one o prawie 77 proc. osób w pełni zaszczepionych.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter – HSE

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: