Dr Holohan złożył rezygnację ze stanowiska

Doktor Tony Holohan, dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia, dał się szerzej poznać całkiem niedawno, a stało się to w chwili wybuchu pandemii koronawirusa.

Przez prawie cztery miesiące słuchaliśmy komunikatów medycznych dr. Holohana o stanie państwa, które przedstawiał dwa razy dziennie. Naczelny lekarz kraju postanowił jednak, że ustąpi ze stanowiska, aby zająć się teraz rodziną, a konkretnie swoją umierającą żoną. Tony Holohan poinformował, iż jego żona, w której w 2012 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy krwi, Emer Holohan przeniesiona została do ośrodka opieki paliatywnej, więc nie oznacza to nic innego, jak przegraną walkę z chorobą.

Tuż po decyzji dr. Holohana swoje oświadczenia przedstawił premier Micheál Martin, który przyjął decyzję naczelnego lekarza kraju, wyraził słowa podziękowania dla wkładu pracy, jaki Holohan wniósł do trudnego dla całego kraju okresu, a jednocześnie ze zrozumieniem odniósł się do decyzji. Martin wsparł też Tony’ego Holohana w trudnych dla niego chwilach, życząc siły i wytrwałości.

To tragiczne dla doktora Holohana wydarzenie, nie może jednak zaburzyć funkcjonowania państwa, więc miejsce po ustępującym dyrektorze medycznym w Ministerstwie Zdrowia zajmie jego zastępca, który będzie teraz pełniącym obowiązki naczelnego lekarza kraju.

Doktor Ronan Glynn

Doktor Ronan Glynn ukończył UCD w 2002 r., uzyskując tytuł Bachelor of Science in Physiotherapy. Następnie w 2007 r. uzyskał kwalifikacje lekarza medycyny po studiach na uniwersytecie w Aberdeen. W 2012 roku ukończył doktorat laboratoryjny z chirurgii onkologicznej, a następnie w 2015 r. dr Glynn ukończył studia magisterskie w dziedzinie zdrowia publicznego na UCD. Dr Glynn jest również członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Jakości w Ochronie Zdrowia i specjalizuje się w Medycynie Zdrowia Publicznego i Epidemiologii. Pracował jako lekarz w HSE w latach 2008-2018. Od października 2018 r. Dr Glynn jest zastępcą dyrektora medycznego w Departamencie Zdrowia.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Caspian Hope – Wri
Restauratorzy skarż
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish