DPD tworzy nowe miejsca pracy

Dyrektor generalny DPD Ireland Des Travers, powiedział dziś po południu dziennikarzom, że zarządzana przez niego firma, planuje utworzyć 700 nowych miejsc pracy.

Będą to etaty stałe, a nowi pracownicy znajdą zatrudnienie we wszystkich punktach dystrybucyjnych DPD w kraju. Najwięcej miejsc pracy utworzonych zostanie w Athlone, gdzie planuje się zatrudnić 150 osób, a kolejne 550 w innych placówkach tej sieci.

Dyrektor Des Travers powiedział również, że pandemia nie wpłynęła na kondycję firmy, a właściwie pomogła jej się rozwijać, więc naturalną konsekwencją wzrostu ilości dostarczanych przesyłek, stało się zatrudnianie nowych pracowników.

Informację wraz z dyrektorem Traversem ogłosił wicepremier i minister przedsiębiorczości Leo Varadkar, który stwierdził, że dostawy, będą jednym z sektorów gospodarki, który odczuje koronawirusowy impuls rozwoju.

Leo Varadkar:

– Wiadomość, że od teraz do końca roku w całym kraju powstanie 700 stałych miejsc pracy, jest prawdziwym impulsem dla gospodarki i prawdziwym wotum zaufania na przyszłość. Myślę, że daje to ludziom wiele nadziei, że uda nam się od tego wszystkiego odreagować i na czas dokonać pełnego ożywienia gospodarczego.

Informacje o miejscach pracy w DPD, można znaleźć na stronie internetowej firmy.

Bogdan Feręc

Źr: DPD/Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
NPHET zaleca rządow
Nie ma żadnych dowo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian