Dotacje za utracone zyski hoteli

Minister turystyki Catherine Martin powiedziała, że jej departament przygląda się możliwości wsparcia dla sektora turystycznego, gdy traci dochody z tytułu braku pokoi.

Irlandzki sektor turystyczny stracić ma w tym roku ponad 1 mld € dochodu, a dzieje się tak za sprawą wynajmowania pokoi hotelowych przez rząd, który w ten sposób znajduje kwatery dla azylantów i uchodźców wojennych z Ukrainy. Wg minister Martin potrzebne jest w takim przypadku wsparcie dla sektora, aby złagodzić straty przedsiębiorcom i operatorom turystycznym.

O złej sytuacji sektora turystycznego w Irlandii mówi notatka, która pojawiła się na posiedzeniu Rady Ministrów, a stworzona została przez podkomisję Rady Ministrów ds. Ukrainy. Z tej natomiast wynika, że sektor turystyczny w kraju straci w tym roku 1,1 mld € wpływów, co bezpośrednio wynika z braku łóżek hotelowych.


W informacji dla rządu podkreślono, że aktualna polityka gabinetu, która dotyczy przyjmowania migrantów oraz uchodźców, pogarsza sytuację w turystyce, gdyż 1 na 3 łóżka hotelowe w kraju, wynajmowane są przez rząd.

W tych dniach minister turystyki Catherine Martin poprosi o ocenę sytuacji przez Fáilte Ireland, a jednocześnie o propozycje, jakie środki będą najodpowiedniejsze dla sektora.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Point3D Commercial Imaging Ltd. on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Europejski Bank Cent
9 maja - День П