Doroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego przełożone na 22-26 maja

Światowe Forum Ekonomiczne ma przyjemność ogłosić, że odbędzie się w 2022 roku w Davos-Klosters w Szwajcarii od niedzieli 22 do czwartku 26 maja. Tym razem hasłem przewodnim będzie: „Pracując razem, przywracanie zaufania”, doroczne spotkanie 2022 będzie pierwszym globalnym osobistym wydarzeniem przywódczym od początku pandemii.

Doroczne spotkanie 2022, powracające do Davos-Klosters po dwuletniej przerwie, zaoferuje światowym liderom możliwość podsumowania stanu świata i ukształtowania partnerstw i polityk na nadchodzący kluczowy okres. 

Tematy na agendzie obejmą ożywienie pandemiczne, walkę ze zmianami klimatycznymi, budowanie lepszej przyszłości pracy, przyspieszenie kapitalizmu zainteresowanych stron i wykorzystanie technologii Czwartej Rewolucji Przemysłowej. 

Klaus Schwab, założyciel i prezes wykonawczy Światowego Forum Ekonomicznego powiedział:

– Po wszystkich wirtualnych spotkaniach, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch lat, przywódcy ze świata polityki, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego muszą ponownie zebrać się osobiście. Musimy stworzyć atmosferę zaufania, które jest naprawdę potrzebne do przyspieszenia wspólnych działań i sprostania licznym wyzwaniom, przed którymi stoimy.

Światowe Forum Ekonomiczne będzie nadal ściśle komunikować się z rządem szwajcarskim w sprawie stanu zdrowia publicznego w Szwajcarii. Spotkanie odbędzie się w taki sposób, aby zostały spełnione wszystkie niezbędne warunki dla zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwo jego uczestnikom oraz społeczności przyjmującej.

Podczas  Agendy Davos 2022 szefowie państw i rządów oraz organizacji międzynarodowych podzielili się swoimi priorytetami na nadchodzący pełen wyzwań rok. Dołączyli do liderów biznesu i społeczeństwa obywatelskiego oraz rozmawiali na temat globalnych perspektyw gospodarczych, nierówności, zdrowej przyszłości, klimatu i odporności. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Światowe Forum Ekonomiczne

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Minister Foley zapra
Sinn Féin to mark 5
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська