Donald Trump i jego ego

Wg The New York Times Donald Trump nie poprzestaje na swoich dziwnych pomysłach dotyczących gospodarki i prowadzenia polityki, bo teraz, chciałby, aby uwiecznić go w kamieniu.

Jak donosi New York Times urzędnicy Białego Domu, mieli skierować serię zapytań, czy są możliwości, by podobiznę Donalda Trumpa uwiecznić w górze Mount Rushmore? Zapytanie skierowane zostało do gubernator Południowej Dakoty Kristi Noem, która może wydać takie zezwolenie.

Jeżeli gubernator Noem zgodzi się na tę zachciankę urzędującego prezydenta USA, to dołączy on do grona ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, więc do George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodore’a Roosevelta, którzy uwiecznieni zostali w ogromnej rzeźbie z 1941 roku, a jej stworzenie trwało 14 lat.

Góra Mount Rushmore znajduje się w Black Hill i corocznie przyciąga ponad dwa miliony gości, którzy podziwiają ten obelisk wyryty w litej skale.

Co ciekawe, pomysł nie jest nowy, bo prezydent Trump, już w 2017 roku poruszył ten temat z gubernator Noem, kiedy ta, składała wizytę w Białym Domu. Rozmowa odbyła się ówcześnie w Gabinecie Owalnym, ale gubernator Południowej Dakoty odebrała ją, jako żart.

Niestety ego prezydenta nie żartowało i teraz, oficjalnymi kanałami zwrócono się do Urzędu Gubernatora, by ten wydał swoją opinię w tej sprawie.

Koła przeciwne prezydentowi USA podchwyciły weekendowy temat gazety i wręcz wyśmiewano się z Donalda Trumpa, a wielu polityków twierdziło, że bardziej pasowałby do skały Stone Mountain w Georgii, gdzie odciśnięte dłutem zostały podobizny przywódców Konfederatów.

Niestety dla Donalda Trumpa, obecnie jeszcze urzędującego prezydenta USA, a ze spadającymi szansami na reelekcję, perspektywy na uwiecznienie go w skale są niewielkie, bo już teraz mówi się, nieco złośliwie, że nie ma w tej okolicy odpowiednio dużej góry, by tam oddać jeszcze większych rozmiarów podobiznę, a i zmieścić ego, szefa amerykańskiej administracji.

Bogdan Feręc

Źr: The New York Times

Zdj: New York Post/New York Times

Polska-IE: Udostępnij
Sinn Féin domaga si
Zima będzie tragicz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian