Domniemany zabójca policjanta tymczasowo aresztowany

Wczoraj o godzinie po 22:17 mężczyzna podejrzewany o zabójstwo detektywa Colma Horkana, został przewieziony do sądu, gdzie oficjalnie postawiono go w stan oskarżenia.  

Informację o rozprawie zatrzymanemu przekazała w areszcie posterunku w Castlerea funkcjonariuszka Helen Gillen, która poinformowała 43-letniego Stephena Silvera, iż oskarżony zostanie o zabójstwo. Oskarżony jest mechanikiem, a do tej pory mieszkał w Foxford w hrabstwie Mayo. Oficer Helen Gillen była pierwsza na scenie zbrodni i to ona prowadzi dochodzenie, a w śledztwie pomaga jej kolega z patrolu Aidan Fallon.

43-latek pojawił się przed Sądem Rejonowym w Castlerea po godzinie 22:30, gdzie jego sprawę rozpatrywał sędzia Alan Mitchell. Sędzia Mitchell po tymczasowym aresztowaniu mężczyzny zadecydował również, iż pierwsza rozprawa pana Silvera, odbędzie się w piątek 26 czerwca, w Sądzie Rejonowym Harristown w Castlerea.

Podczas rozprawy adwokat oskarżonego Gearoid Geraghty, poprosił sędziego, aby jego aresztowany klient, otrzymał niezbędne wsparcie medyczne, a wymaga tego sytuacja, o czym świadczyć ma dokumentacja medyczna, która przekazana została prokuraturze i sądowi. Mecenas Geraghty poprosił również sędziego Mitchella, aby zarządził przekazanie wszystkim zainteresowanym stronom pełnej dokumentacji medycznej oskarżonego, co pozwoli na szczegółowe zapoznanie się z jego stanem zdrowia.

Oskarżony Stephen Silver miał wcześniej leczyć się z powodu zaburzeń psychicznych, co prawdopodobnie stanie się podstawową linią obrony. W tym przypadku sędzia Mitchell zgodził się na zapewnienie podsądnemu wymaganego leczenia w areszcie, a jednocześnie chciałby zapoznać się z istniejącą dokumentacją medyczną aresztowanego.

Wyznaczona na kolejny piątek rozprawa, prowadzona będzie za pośrednictwem łączy internetowych, w formule wideokonferencji, na co zgodziły się wszystkie strony procesu.

Bogdan Feręc

Źr: Court Service/The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij...
Faza trzecia – „
An Post nagradza swo
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish