Domniemany zabójca 10-latki, nie będzie miał łatwego życia [VIDEO]

Wiadomo, że więźniowie nie są świętoszkami, ale w każdym z więzień obowiązuje swoisty kodeks, a ten nie ułatwia życia pewnym grupom osadzonych.

Tak z całą pewnością będzie w przypadku oskarżonego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin, a przedsmak swojego przyszłego życia, 22-letni podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem połączone ze znieważeniem zwłok, a także podżeganie innej osoby do udziału lub współudziału w zabójstwie, miał już wczoraj i „powitany” został przez więźniów świdnickiego zakładu penitencjarnego wulgarnymi okrzykami.

Więzienie, co ciekawe, znajduje się w pobliżu Sądu Rejonowego w Świdnicy, jednak osadzeni doskonale wiedzieli, kiedy oskarżony o ten makabryczny czyn 22-latek, dowieziony na salę rozpraw i rozpoczęli „koncert” powitalny.

Krzyki słychać było podczas całej rozprawy wstępnej, na której świdnicki sąd wyraził zgodę na 3-miesięczny areszt dla podejrzanego, ale apogeum „powitania” połączone z groźbami, miało miejsce podczas wyprowadzania podsądnego z gmachu budynku.

Więźniowie we właściwy sobie sposób żądali, aby oskarżony zakończył swoje życie, bo w innych okolicznościach, pozbawiony zostanie go w więzieniu. Nie było też końca wyzwiskom pod adresem 22-latka, więc do akcji wkroczył oddział specjalny Służby Więziennej i zaprowadził porządek.

Podczas rozprawy przesłuchano podejrzanego, a ten nie miał adwokata i nie chciał współpracować z sądem, więc nie odpowiadał na pytania. Sąd odczytał podczas wtorkowej rozprawy zeznania, jakie podejrzany złożył w śledztwie i na przychylił się do prośby prokuratury, która żądała aresztu prewencyjnego.

Mężczyźnie grozi kara 25 lat więzienia lub dożywotnie pozbawienie wolności.

Relację z centrum Świdnicy, gdzie znajduje się więzienie, przekazał portal internetowy Świdnica24.pl.

Uwaga materiał zawiera wulgarne słownictwo!

Bogdan Feręc

Źr: Świdnica24.pl

Podziel się:

NAJLEPSZY PRZYJACIEL
I EUROPEJSKI DZIEŃ
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn