Doherty chce zakończyć zdzierstwo ubezpieczeniowe

Klienci ubezpieczycieli, nie mogą pozwolić sobie na kolejny rok zdzierstwa z podwójnymi cenami i rosnącymi stawkami.


Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty przedstawi przepisy, które zakazywać będą stosowania podwójnych cen przez ubezpieczycieli w Irlandii. Poseł Doherty od dawna wzywał do wprowadzenia zakazu takiej praktyki, a skierowanej przede wszystkim pod adresem grup wrażliwych, osób starszych i o niskich dochodach.

Poseł Sinn Féin wzywa teraz rząd, aby podążył za przykładem brytyjskich regulatorów, którzy ogłosili zmiany, a te mają na celu zakazanie praktyk, w wyniku których klienci ubezpieczycieli, tylko w 2018 r., otrzymali zawyżenie kosztów o 1,2 miliarda funtów.

Poseł Doherty powiedział:

– Firmy ubezpieczeniowe stosują podwójne ceny, aby karać lojalnych i wrażliwych klientów sztucznie zawyżonymi składkami. Robią to, wykorzystując duże zbiory danych, a nawet korzystając z mediów społecznościowych, aby dotrzeć do osób, które rzadziej kupują ubezpieczenia. Wiadomo, że celuje się w ten sposób w grupy wrażliwe, osoby starsze i o niskich dochodach. W październiku ubiegłego roku złożyłem skargę do Banku Centralnego, wzywając do zbadania tej praktyki i jej zakazania na irlandzkim rynku ubezpieczeń. Dopiero dwa tygodnie temu Bank Centralny stwierdził, w początkowej fazie dochodzenia, że ​​zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych, korzysta z podwójnych cen do oszukiwania klientów w Irlandii. Irlandzcy klienci nie mogą sobie pozwolić na czekanie kolejny rok, aż Bank Centralny zakończy przegląd. Potrzebujemy natychmiastowych działań – należy zakazać stosowania podwójnych cen. To takie proste. Taki zakaz wydany został również w ponad 20 stanach Ameryki. Brytyjski regulator zapowiedział, że też tak zrobi. Nie ma wymówki, by rząd zwlekał ze zrobieniem tego samego tutaj. Sinn Féín wprowadzi do Dáil przepisy zakazujące stosowania podwójnych cen. Najwyższy czas zakończyć zdzierstwo ubezpieczeniowe!

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Europa przestała wi
Protest przeciwko ni
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian