Dodatkowy dzień wolny od pracy

Premier Micheál Martin nie wykluczył możliwości wprowadzenia w przyszłym roku dodatkowego lub dwóch dodatkowych dni wolnych od pracy, co mogłoby wesprzeć sektor turystyczny  w kraju.

Na obecnym etapie prac, nie można powiedzieć, iż takie dni w ogóle się pojawią, ale rząd bada możliwość utworzenia dodatkowego Bank Holiday Weekendu, który miałby odnosić się do ofiar, jakie poniesione zostały przez społeczeństwo dotknięte pandemią koronawirusa. Jak wyraził się premier Martin, „istnieje potencjał wprowadzenia przynajmniej jednego dodatkowego wolnego dnia, jeśli chodzi o odzwierciedlenie i docenienie pracy wielu pracowników w różnych dziedzinach i w różnych sektorach”, a może się to stać już w przyszłym roku, dodał.

Takie rozwiązanie zaproponował minister szkolnictwa wyższego Simon Harris, który jest przekonany, iż przyszły rok, w którym będziemy wychodzić z koronawirusowych ograniczeń, powinien dawać też wytchnienie.

Propozycja Harrisa pojawiła się w ramach dyskusji o pomocy dla branży hotelarskiej i turystycznej, a minister uznał, że choćby jeden lub dwa dodatkowe dni wolne od pracy, pomogą sektorowi w odzyskaniu dawnej pozycji i tworzeniu miejsc pracy.

Rząd i sam premier Martin, nie ujawnili żadnych innych szczegółów w tej sprawie i nie zapowiedziano również, kiedy ewentualnie taka decyzja mogłaby zapaść. Szef gabinetu powiedział tylko: – Rozważymy to.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Polish Studies at US
Zdaniem premiera
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian