Dodatkowy dzień wolny od pracy da 20 mln €

Wg Fáilte Ireland rząd powinien podjąć szybkie działania, by określić dodatkowy dzień wolny od pracy w Irlandii.

Od dawna wiadomo, że każdy Bank Holiday w Irlandii, to ogromne wpływy dla całego sektora turystycznego oraz rozrywkowego, a w okresie, w jakim kraj, obecnie się znajduje, może to oznaczać ratunek dla wielu firm. Jak dodaje Fáilte Ireland dodatkowy dzień wolny od pracy, to wpływy na poziomie 20 milionów euro, co z kolei wygeneruje wpływy do budżetu państwa, które popłyną z podatków.

W ten sposób – poprzez wprowadzenie dodatkowego dnia wolnego, zwiększy się ożywienie gospodarcze, a i potencjalnie zwiększy się zapotrzebowanie na pracowników, którzy obecnie, wciąż przebywają na zasiłkach dla bezrobotnych. Nowy Bank Holiday, w głównej mierze odczuwać będą młodzi bezrobotni, studenci, bo to oni stanowią ogromną grupę pracowników sektora turystycznego, pubów i restauracji, które nadal są w głębokiej recesji.

Jak do tej pory, rząd jedynie zapowiada taką możliwość, więc ustanowienie dodatkowego dnia wolnego od pracy, a i rozważa potencjalne skutki, chociaż już niektórzy z ministrów twierdzą, że kolejny Bank Holiday, pomoże zrekompensować straty, jakie ponosiła i ponosi branża turystyczna i rozrywkowa.

Niestety do tej pory, nikt nie określił nawet przypuszczalnego terminu nowego „święta bankowego”, a i nie wiadomo, kiedy się to stanie.

Wcześniej, gdy ten pomysł ujrzał światło dzienne, opozycja parlamentarna mówiła, że nowy Bank Holiday, powinien znaleźć swoje miejsce w miesiącach, w których takich dni wolnych nie ma, a przerwa pomiędzy jednym a drugim Bank Holiday’em, jest dłuższa. Jeden z posłów Sinn Féin stwierdził ówcześnie, iż dobrym terminem mógłby być wrzesień, gdyż wtedy, nie ma żadnego święta państwowego.

Co istotne, nowy Bank Holiday, miałby wejść na stałe do kalendarza od przyszłego roku i miałby przypisaną datę, a tegoroczny, wyznaczony zostać powinien jednorazowo, na okres jesienny.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nierealne pomysły m
Bank Holiday – co