Dodatkowe łóżka szpitalne

Ministerstwo Zdrowia potwierdza słowa szefa resortu Simona Harrisa, który przed Komisją Zdrowia Oireachtas zapowiedział sfinansowanie dodatkach łóżek na oddziałach szpitalnych.

Wg ministra Harrisa, 190 łóżek, a te mają być uruchomione we wszystkich państwowych szpitalach w kraju, pomoże w rozwiązywaniu kryzysu, jaki powstał w zakresie przeludnienia, ale i przyspieszy rotację pacjentów, czyli zmniejszą się kolejki do szpitali.

To kolejna inicjatywa ministra zdrowia, bo wcześniej zapowiadał dodatkowe 83 łóżka w szpitalach w Letterkenny, Tullamore, Limerick, Waterford, Cork i w Dublinie, co nawiasem mówiąc, właśnie się realizuje.

Obecnie Departament Zdrowia prowadzi konsultacje z Narodowym Funduszem Zakupu Usług Medycznych, co pozwoli na określenie miejsc z największymi potrzebami, by tam skierować finansowanie na dodatkowe miejsca w szpitalach.

Przyjmując, iż rząd uruchomi ogółem 273 dodatkowe łóżka szpitalne, to nadal niewielka ilość w skali potrzeb Irlandii, ale przyjmijmy, że zrobiono krok w dobrym kierunku. Oczywiście nie jest, jeszcze wiadomo, czy dodatkowe miejsca w szpitalach utrzymane zostaną na stałe, bo mówi się, że to działania na okres zimowy, więc okresowe.

Co ważne, pytanie do ministra o okres finansowania dodatkowych łóżek szpitalnych przesłało Sinn Féin, i od ponad pięciu dni, czeka na odpowiedź.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health/Sinn Fein

Polska-IE
Irlandzki wywiad ost
Szkockie powyborcze
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish