Dodatek opałowy musi zostać przedłużony

Rzeczniczka Sinn Féin ds. ochrony socjalnej Claire Kerrane wezwała rząd do przedłużenia dodatku paliwowego, zanim zostanie on wstrzymany w ten piątek.

Przemawiając w parlamencie posłanka Kerrane powiedziała:

– Zasiłek opałowy wygasa w ten piątek. To zdumiewające, że rząd zaprzestał udzielania niezbędnego wsparcia, gdy pracownicy i rodziny znajdują się w środku poważnego kryzysu związanego z kosztami życia. Wzywam rząd do wydłużenia sezonowego dodatku opałowego o 6 tygodni, a następnie poddania go przeglądowi. Rząd musi również poszerzyć uprawnienia, aby objąć osoby otrzymujące zasiłek dla pracujących rodzin. W czasach, gdy ludzie znajdują się pod ogromną presją finansową z powodu niebotycznie wysokich czynszów, rachunków za energię, benzyny, artykułów spożywczych i innych kosztów, jest oburzające, że rząd porzuca tych ludzi. Rząd po prostu nie rozumie, jak poważne są koszty życia w kryzysie. Ludzie walczą o utrzymanie i opłacenie rachunków. Wiele osób jest zmuszonych do wyboru między ogrzewaniem a jedzeniem. To musi się zmienić. Rząd musi działać. Oczywiście rząd nie może zrobić wszystkiego, ale może znacznie więcej niż teraz. Wydłużenie dodatku opałowego o 6 tygodni byłoby istotną deską ratunku dla rodzin, które jej potrzebują. Rząd musi pojąć pilność tego kryzysu i działać teraz bez dalszych opóźnień.

Uwaga: Przedłużenie dodatku opałowego o 6 tygodni i poszerzenie uprawnień o osoby otrzymujące zasiłek dla rodziny pracujących kosztowałoby budżet 105 mln euro

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська