Dobry czas na prace ogrodowe. Temperatury do 22 st. C.

Dzisiaj, chociaż będzie duże zachmurzenie, a i czasami popada deszcz, otwarte zostaną centra ogrodnicze, więc będzie można zapatrzyć się w różne utensylia potrzebne przy pracach ogrodowych.

Po tych przygotowaniach już jutro, kiedy uderzy w irlandzką wyspę fala gorąca, z przygotowanym frontem robót można rozpocząć kopanie, sadzenie i sianie, by domowy ogródek nabrał letniego wyglądu. Pomoże w tym oczywiście front atmosferyczny, który przyniesie dużo ciepłego powietrza, a mówi się, że nawet trzydniową falę upałów.

Wtorek rozpocznie się zachmurzeniem, ale i przelotnymi opadami deszczu, na zachodzie, północy i wschodzie, jednak po kilku godzinach zacznie się rozpogadzać i wyjrzy słońce. Najwięcej czystego nieba obserwować będą mieszkańcy centrum i wschodu wyspy, a temperatury wzrosną do 17 i 22 stopni Celsjusza.

Środa sucha, z często wyglądającym zza chmur słońcem, jednak w godzinach popołudniowych na zachodzie i południowym zachodzie, zacznie padać drobny deszcz. Wiatr słaby, a termometry wskazywać będą od 17 do 21 stopni Celsjusza.

Podobnie będzie w czwartek, więc potrzebne będą zarówno krótkie rękawki, jak i parasolki, a termometry pokażą do 21 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach stopniowe ochłodzenie, a i możliwe są opady deszczu i taka aura ma obowiązywać również w następny weekend.

Bogdna Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Budowlańcy wracają
Ryanair będzie przy
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish