Dobre informacje dla Irlandii

Z Komisji Europejskiej płyną dobre informacje dla Irlandii, chociaż nie zabrakło tam mniej optymistycznych wiadomości, jednak Zielona Wyspa, ma się z czego cieszyć.

Wg wstępnych prognoz ekonomicznych za ten rok, gospodarka Irlandii rozwija się w szybkim, a nawet wzrostowym tempie, wytykając jednak, że dane są wciąż niestabilne, a wpływają na to wyniki finansowe międzynarodowych korporacji, które działają na wyspie.

Jednocześnie Komisja Europejska podniosła prognozę gospodarczą Irlandii i o ile nic się nie zmieni do końca roku, Republika Irlandii, ponownie będzie liderem wzrostów w Unii Europejskiej.

KE spodziewa się, że irlandzki wskaźnik Produktu Krajowego Brutto wzrośnie w 2019 roku  o 5,6%, a trzy miesiące temu, mówiło się o zaledwie 4-procentach. Jest to znacząca poprawa wyniku, a jesienna prognoza daje sygnał, głównie inwestorom zagranicznym, iż warto związać się z gospodarką Irlandii, bo ta bardzo dobrze radzi sobie na tle całej Europy, gdzie wskaźniki PKB rosną znacznie wolniej, a część gospodarek wykazuje spadki.

Bogdan Feręc

Źr: Komisja Europejska

Podziel się:

Zdrożeją podróże
Świąteczne Radio r
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn