Dobowy rekord zgonów

Na wieczornej konferencji prasowej we wtorek, przekazano bardzo złe informacje, a te dotyczą rekordowej, jak do tej pory, ilości zgonów dobowych.

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan powiedział, że wczoraj w kraju zmarło z powodu koronawirusa 17 osób oraz odnotowano kolejne 325 przypadków zachorowań. Liczba zgonów spowodowanych wirusem Covid-19 wzrosła więc do 71, dodał Holohan.

Większość zmarłych to osoby starsze, a 8 na 10 osób, które straciły wczoraj życie, było w wieku ponad 70 lat. 2/3 z nich pochodziło ze wschodnich rejonów kraju.

Łącznie w całej Republice zanotowano już 3235 potwierdzonych przypadków zachorowań na koronawirusa, chociaż krzywa zachorowań zaczyna się spłaszczać, więc przewidywania Resortu Zdrowia zaczynają się potwierdzać, a to oznacza, iż wchodzimy obecnie w szczyt zachorowań, jednak ilość zakażeń ma niższą tendencję wzrostu od prognoz.

Na oddziałach intensywnej opieki medycznej znajduje się obecnie 113 osób, a hospitalizowanych z powodu zakażenia wirusem Covid-19 były do tej pory 703 osoby. Wśród wszystkich zakażonych ¼ stanowią pracownicy służby zdrowia, a mediana wieku ostatnich ofiar wirusa wynosi 84 lata.

Rada ds. Badań Zdrowotnych powiedziała, że ​​ma rozpocząć badania kliniczne na wielu oddziałach intensywnej terapii, aby dowiedzieć się, czy istnieją metody leczenia wspierające ciężko chorych pacjentów. Badanie rozpocznie się rejestracją pacjentów z Covid-19 w całej Irlandii i zapoczątkowane zostanie w tych dniach, a przetestuje metody interwencyjne u pacjentów krytycznie chorych, by uchwycić wyniki i przeanalizować dane w międzynarodowej sieci w ramach globalnego wysiłku na rzecz ograniczenia wpływu wirusa. Jeśli pacjent jest zbyt chory, aby zgodzić się na udział w badaniu, jego najbliższa rodzina może zostać poproszona o zgodę na udział w testach. Badania rozpoczną się w St. Vincent’s Hospital oraz University Hospital Galway, a obejmą również szpital Beaumont w Dublinie, Cork University Hospital, University Hospital Limerick, a także Royal Victoria Hospital w Belfaście.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Polacy masowo opuszc
Masowe obniżki pens
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish