Do września będzie pozamiatane

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, że plan, jaki został przygotowany, zakłada, że wszyscy, nie wliczając w to dzieci, zaszczepieni zostaną do września tego roku.

Wg Donnelly’ego, każdy mieszkaniec Irlandii, będzie mógł otrzymać szczepionkę w okresie najbliższych 8 miesięcy, a szczepienia na pełną skalę rozpoczną się jeszcze przed końcem marca. Do tego czasu, Irlandia otrzyma ok. 600 000 dawek szczepionki AstraZeneca, co pozwoli na uruchomienie masowych szczepień, a kolejne dostawy, będą uzupełnieniem potrzeb kraju.

Stephen Donnelly:

– Nie chodzi oczywiście o bycie obywatelem, jeśli tu mieszkasz, dostaniesz szczepionkę i zostanie ci ona zaoferowana za darmo. W tej chwili szczepionki, które mamy, są przeznaczone dla dorosłych. Moderna chyba ma przeznaczoną dla osób powyżej 17 lat, Pfizer…, koniecznie musiałbym to sprawdzić, ale w tej chwili są to osoby dorosłe.

Minister dodał, że do września, zgodnie z planem zaszczepi się około 3,5 miliona osób, ale ostrzegł również, że prognozy są „super wstępne”.

Stephen Donnelly:

– Chcę tylko powtórzyć, są to ramy czasowe, w tym oparte na szczepionkach, które nie tylko nie zostały zatwierdzone, ale i, dla których nie mamy jeszcze harmonogramu dostaw, a nawet firmy, nie wystąpiły o ich autoryzację.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Profesor Mirosław M
POLICJANCI Z ARCHIWU
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian