Do Polski na nowych zasadach

Już za nieco ponad miesiąc dużo zmieni się na granicach, a wszystko za sprawą Unii Europejskiej i Europejskiego Certyfikatu Covid 19.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że zmiany na polskich granicach, wejdą w życie już 1 lipca tego roku, a ci, którzy będą ją chcieli przekroczyć, zobowiązani będą do posiadania Europejskiego Certyfikatu Covid 19.

Waldemar Kraska:

– Do Polski będzie mogła wjechać osoba, która albo jest zaszczepiona, albo jest ozdrowieńcem, albo wykonała w ciągu 24 godzin test. Taka zasada będzie obowiązywała nie tylko w Polsce, ale we wszystkich krajach europejskich.

Tym samym, co wynika ze słów polskiego ministra, takie zasady obowiązywać będą w całej Unii Europejskiej, czyli także w Irlandii, przynajmniej dla osób przyjeżdżających.

Informację potwierdza również Unia Europejska, a ta stwierdza, że infrastruktura certyfikatów, gotowa będzie 1 lipca 2021 roku i wtedy rozpocznie się jej wprowadzanie w krajach europejskich. Każdy kraj może również od tego dnia wymagać od podróżnych takiego dokumentu, o ile serwery państwa, podłączone zostaną do bazy danych UE.

Bogdan Feręc

Źr: PAP

Polska-IE: Udostępnij
Imogene Salva: Życi
Wygrana UE mocno ude
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian