Do Polski i Niemiec tylko istotne podróże

Irlandzki rząd zaleca, aby swoimi wyborami w podróżach zagranicznych, kierować się zdrowym rozsądkiem.

Zgodnie z nowymi zaleceniami dotyczącymi zdrowia, od północy wchodzi w życie nowa zaktualizowana lista państw, z których po powrocie, nie trzeba będzie poddać się 14-dniowej kwarantannie. Cztery Państwa na liście to pewna zmyłka, bo Liechtenstein, nie ma lotniska, więc słabo na tym kierunku z komunikacją, a i nie jest to szczególnie popularne miejsce odwiedzin osób z Zielonej Wyspy.

W każdym razie Departament Spraw Zagranicznych Republiki Irlandii, odradza teraz nieistotne podróże do Polski, Niemiec, na Islandię i Litwę, gdzie wzrosła ilość przypadków zakażeń koronawirusem.

W związku ze zmianami „normalne środki ostrożności” w podróży zagranicznej, nie dotyczą naszej ojczyzny i po powrocie do Irlandii, dwa tygodnie trzeba izolować się, nienachlanie, bo „ograniczać ruchy”, w domu.

Bez przeszkód można natomiast lecieć i co ważne wrócić, z Cypru, Finlandii, Łotwy i „bezlotniskowego”  Liechtensteinu.

Irlandzki MSZ dodaje, że lista, aktualizowana będzie teraz z każdy czwartek, a zmiany wchodzić będą w życie od następującego po nim poniedziałku.

*

W Piątek lecę do Polski, z ważnego powodu dla mnie, bo na urlop. Na wszelki wypadek jestem zabezpieczony i w sprawie niezwykłej wagi, udaję się do naszej wrocławskiej redakcji Radia Wnet. 😉 Na marginesie dodam, że o ile irlandzki rząd, nadal będzie tworzyć nieprecyzyjne przepisy, to będę to wykorzystywał z pełną premedytacją, jak zrobiłem to już kilkanaście razy. Urzędnicy patrzą wtedy na mnie ze zdziwieniem i kiwają głowami, a ja tylko realizuję postanowienia władz – w mojej interpretacji, do czego mam pełne prawo, o ile przepis nie stanowi inaczej. Radzę wczytać się czasami w teksty irlandzkich zaleceń, postanowień, rozporządzeń i ustaw, można mieć wtedy całkiem inne życie.  

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Foreign Affairs

Polska-IE: Udostępnij
Sylwester w Dublinie
Three ma problemy z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian