Do Polski bez kwarantanny

Dzisiaj zaczyna obowiązywać nowa „Zielona lista”, co oznacza, że po powrocie z siedmiu państw, nie musimy poddawać się kwarantannie.

Rząd Micheála Martina zadecydował o aktualizacji listy państw, z których po powrocie na wyspę, nie będzie wymagana izolacja. Lista została wyraźnie skrócona, gdyż gabinet uznał, że niektóre kraje, a te znajdowały się wcześniej na liście, nie są już bezpieczne ze względu na ilość zachorowań i uważa, że powrót do Irlandii bezpieczny jest z: Cypru, Finlandii, Niemiec, Islandii, Łotwy, Litwy oraz z Polski.

Tym samym przez co najmniej tydzień, bo aktualizacja listy nastąpi w przyszły poniedziałek, z Polski, gdzie rośnie ilość potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, nie trzeba będzie się izolować.

Co należy podkreślić, rząd, może zmienić listę w każdej chwili, o ile uzna, że któreś z państw ze zniesioną kwarantanną po powrocie, stało się zagrożeniem dla bezpieczeństwa zdrowotnego Irlandii. Jeżeli tak się stanie, to powrócą wtedy przepisy dotyczące izolacji po powrocie.

Miejmy nadzieję, że w przypadku naszej ojczyzny, taka zmiana, nie będzie miała miejsca, a ilość zakażeń spadnie.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij
Nastąpi exodus dubl
Gabinet ignoruje opo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian