Długi czerwcowy weekend

Dzisiaj zaczynamy długi weekend, a to oznacza, że już od wczesnych godzin przedpołudniowych, wiele osób udawać się będzie do miejsc wypoczynku.

W związku z tym irlandzka policja apeluje, by kierowcy, przygotowali się odpowiednio do podróży, a jednocześnie zaplanowali je na dłuższy czas, niż zazwyczaj potrzebują na przejechanie określonego dystansu. Garda spodziewa się największego natężenia ruchu od godziny 13:00 do ok. 19:00 i wtedy na irlandzkich drogach mogą tworzyć się korki, natomiast utrudnienia w ruchu być największe.

Na głównych trasach wylotowych z miast, ustawione zostaną posterunki kontrolne, ale policjanci mają wtedy nadzorować płynność poruszania się pojazdów, chociaż zapowiedzieli, iż prowadzić będą wyrywkowe kontrole kierowców. Na punktach kontrolnych prowadzony będzie pomiar prędkości, a każdy zatrzymany do kontroli kierowca, poddany zostanie badaniu na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Patrole będą też pojawiać się w formie lotnej, a wtedy, funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach przeprowadzać mają pomiary prędkości i z wykorzystaniem nowoczesnej technologii do odczytywania tablic rejestracyjnych, sprawdzać, czy samochody mają odpowiednie opłaty.

Policjanci ostrzegają, że warunki jazdy mogą być dzisiaj złe, gdyż i aura postanowiła chwilowo się zmienić, więc możliwe są opady deszczu, niekiedy nawet intensywne, a to wpływać będzie na bezpieczeństwo na drogach.

Bogdan Feręc

Źr: An Garda Siochana

Polska-IE: Udostępnij
To nie był ich osta
Irlandia tworzy pań
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian